Pahabu.com.tr olarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor ve mesafeli satış politikamızla alışveriş deneyiminizi daha şeffaf ve güvenli hale getirmeyi hedefliyoruz. Lütfen aşağıda yer alan politika kurallarını dikkatlice okuyun.

Mesafeli Satış Nedir?

Mesafeli satış, alıcı ile satıcı arasında fiziksel bir temas olmadan gerçekleşen satış işlemlerini ifade eder. İnternet üzerinden yapılan alışverişler, telefon aracılığıyla siparişler ve posta yoluyla satışlar mesafeli satışa örnek olarak verilebilir.

İptal Hakkı ve Cayma Hakkı

Pahabu.com.tr'den satın aldığınız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde hiçbir gerekçe belirtmeksizin cayma hakkınızı kullanabilir ve ürünleri iade edebilirsiniz.

Cayma Hakkının Kullanılması

Cayma hakkınızı kullanmak istediğinizde, form doldurarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek bize bildirebilirsiniz. Cayma hakkını kullanmanız durumunda, ürün bedeli tarafınıza ödeme yöntemi ile iade edilecektir.

İade Şartları

  • İade edilecek ürünlerin kullanılmamış, orijinal ambalajında ve etiketleri ile birlikte olması gerekmektedir.
  • İade işlemleri, ürünlerin Pahabu.com.tr depomuza ulaştıktan sonra en geç 30 iş günü içinde tamamlanacaktır.

İade Kargo Ücreti

İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücreti Pahabu.com.tr tarafından karşılanacaktır. İade işlemlerinizde, tarafınıza iletilen kargo şirketi ve takip numarası ile gönderim yapmanız yeterlidir.

İptal Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar

  • Kullanıcı tarafından ambalajı açılmış, kullanılmış veya iadesi mümkün olmayan ürünlerde iptal hakkı kullanılamaz.

Ödeme İadesi

Cayma hakkınızı kullanmanız durumunda, ödemeniz kullandığınız ödeme yöntemine iade edilecektir. İade işlemleri, ürünler depomuza ulaştıktan ve iade şartlarına uygun olarak incelendikten sonra gerçekleştirilir.

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı :
Adresi :
Telefon :
Fax :
E-mail:

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi:
Telefon:
E-mail:

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih :

Ürün Adı  Adet  Toplam Ürün Tutarı Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli:
Teslimat adresi:
ile Toplam

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICIALICI

 

 

 

İletişim

Herhangi bir soru veya sorununuz için müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Teşekkür ederiz ki Pahabu.com.tr'yi tercih ettiğiniz için. Güvenli ve keyifli alışverişler dileriz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR